KÜREK ÇEKMEK

ANKARA ÜNİVERSİTESİ MOGAN KULÜBÜ

Master Kürekçiler için Ankara’da bir yuva; Ankara Üniversitesi Mogan Su Sporları Kulübü

Temel amacı Ankara Üniversitesi öğrencilerinin ve kadrolarının su sporlarına erişimini sağlamak olan AÜSSK, tamamen amatör bir organizasyon olarak, çocuklara ve master sporculara da ev sahipliği yapmaktadır. Kulüpte kürek, kano, yelken ve Dragon ekipmanları mevcuttur. Master kürekçiler ve kürek sporu ile tanışmak isteyenler kulüp sorumlusu Prof. Hakan Yiğitbaşıoğlu ile temas kurarak kulüp olanaklarından yararlanabilir (532) 425.6771   yigitbasioglu@gmail.com

VİRA KÜREK

Vira Kürek, İstanbul merkezli olarak; performans ve rekreasyon amaçlı kürek etkinlikleri düzenler.

Haliç kıyısında tarihi elektrik santraline kömür taşıyan gemilerin yanaştığı bir asırlık rıhtıma kurulan VİRA hizmet veren Vira Kürek, 2.000 m2’lik alana yerleşmiş, 65 m’lik tarihi rıhtımı, 28 m’lik iskelesi ile her amaca ve seviyeye uygun kürek etkinlikleri düzenlemektedir. Bireysel ve kurumsal kürek eğitimleri düzenleyen Vira Kürek aynı zamanda üniversite ve liselerdeki kürek etkinliklerine de destek olmaktadır.

Derneğimiz üyelerine antrenman ücretsizdir.

✆ +90 212 427 4 01    ✉ +90 538 833 73 30

ALTINBOYNUZ KÜREK KULÜBÜ

ALTINBOYNUZ olarak biz sadece bir spor kulübü değil, aynı zamanda çeşitli spor kurumları ile geliştirdiğimiz ortaklıklar, sponsorluklar ve organizasyonlarla bir kültür kulübü olarak da anılmakta. Bu bağlamda, son üç yıldır Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin düzenlediği Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışmalarının resmi sponsoru olmanın yanı sıra, lisanslı ürün üretme hakkı ile birlikte Dünyanın 54 ülkesinde ALTINBOYNUZ logolu ürünleri sporcular tarafından kullanılmaktadır. 

2017 Yılında evimiz Haliç’te düzenlenen Balkan Kürek Şampiyonası organizasyonunda da etkin bir şekilde görev alan kulüP, takip eden yılda da Türkiyenin ilk özel kürek yarışması olan 1. Haliç Kupası organizasyonu da düzenleme başarısı göstermiştir. 

Üç yılı üst üste olmak üzere beş yıllık geçmişimizde toplamda 4’te 4 kazanılan Kadınlar Türkiye Şampiyonluğu’nun yanında, Kulübün kuruluşundan bu yana kürsüden hiç inmemiş olan Erkekler takımı “2020 yılı Büyük Erkekler Deniz Küreği Türkiye Şampiyonu” olmuştur. 2020 yılında ilk kez yapılan Deniz Küreği Master yarışlarında, hobi amacı ile küreğe başlayan sporcular kazandıkları madalyalar ile şampiyonaya damgalarını vurmuştur.

Adres: Piri Paşa Mah., Kumbarhane Cad. Hasköy, Beyoğlu / İstanbul

Telefon: +90 532 569 6189

E-posta: altinboynuzsporkulubu@gmail.com

İZMİT SÜMERSPOR KÜREK KULÜBÜ

2016 yılında kürek sporuna gönül vermiş birkaç kişiyle kuruluyor. Kurulduğu sene malzemesi ve çalışma alanı olmadığı için faaliyete geçemiyor ve müsabakalara katılamıyor. 2017 yılında İzmit Yelken Kulübü’nün kendilerine tahsis ettiği küçük bir alanda çalışmalarına başlıyor; bir senelik çalışmanın ardından 2018 yılında ilk kez katıldıkları müsabakalarda, Türkiye şampiyonu 10 sporcu çıkarıyor. Ayrıca 26 altın, 27 gümüş ve 20 bronz madalya kazanarak, Türkiye genelinde 42 kürek kulübü içinde Fenerbahçe ve Galatasaray’dan sonra 3. kulüp oluyor. 2018 yılında 52 lisanslı sporcuyla çıktıkları yolculukta sporcu sayısını 2019’da 72’ye, 2020 yılında 83’e ve bu sene de 147’ye çıkarıyor.

Derneğimiz üyelerine antrenman ücretsizdir.

Adres : Kozluk Mah. Oramiral Salih Dervişoğlu Cad. No:58 İzmit

Tel : 0535 604 1375 Email : sumerkurek@gmail.com